Sivas’ı Unutma – zamanaşımına karşı imza kampanyası

Reklamlar

14 thoughts on “Sivas’ı Unutma – zamanaşımına karşı imza kampanyası

 1. Ne yazmam gerekiyorki şimdi buraya..ne yazsam duygularımı ifade eder? yada ne söylesem..Topunun canı cehenneme..İnsanı sevmeyen Allahı severmi ? Bu zihniyet bu ülkede ne zaman biter bu ülkede bilinmez ama, benim sabrım çoktan bitti..
  Topunun canı cehenneme Cahil soysuzların.

 2. kiniyorum.. ve bu insanlik sucunun zaman asimina ugramasi ihtimalinde bile dehsete dusuyorum.

 3. Bilincli bir sekilde zaman asimana ugratilan Sivas davasinin sonucundan dolayi ve bu uzucu sonuca varilmasinda gayretle emek harcayan mevcut iktidar ve yandasi yalaka,savci,hakim,ust duzey gorevlisi vs…. olanlari siddetle kiniyorum.

 4. Türk milletinin sırtında kamburdur bu olay….Sonuçsuz kalmamalıdır.Bu olayı yaratanlar bir an önce cezalandırılmalıdır ki bu millet bu kamburundan kurtulabilsin,kara leke temizlensin….Zamanaşımına karşı birleşelim…..

 5. CAMİ-KIŞLA DİYALEKTİĞİNİN KONJONKTÜRDEKİ ÖZNESİ KIŞLAYA DAYALI BÜROKRASİNİN NESNESİNE MAL ETTİRDİĞİ EYLEMİYLE FAŞİST DİKDATÖRLÜĞÜN YENİDEN ÜRETİLMESİNDE, İKTİDARIN TAZELENMESİNDE KULLANDIĞI BİR ÇORUM, MARAŞ PRATİĞİ; 93 KONSEPTİ OLARAK DA BİLİNEN DOĞUDA KÜRT HAREKETİNE, BATIDA TOPARLANMAYA ÇALIŞAN DEVRİMCİ GÜÇLERE İŞÇİ SINIFINA SALDIRILARIN BİR AYAĞI OLAN AYDIN KATLETME ORTAÇAĞ KARANLIĞINDAN KALMA “CADI YAKMA” RİTÜELİ, SOĞUK SAVAŞ ALGISINA DAYALI “MC CARTY”CİLİK SİVAS… ARDINDA GAZİ OLAYLARI VE NİCELERİ… FAŞİST AYGIT PARÇALANMADIKÇA ADALET ASLA GERÇEKLEŞEMEYECEK!! GÜN OLA DEVRAN DÖNE HESAPLAR SORULA!!!!

 6. sıvas katliamını zaman aşımına uğratsalarda katiller sevinmesin.birgün öldürdüklerinin hesabını halka mutlaka verecekler.bu katliam hesapsız kalmayacak.

 7. öncelikle hepsine allah rahmet eylesin. bütün canların ailelerine başsağlığı diliyorum.
  bu vahşeti yapanları lanetliyorum. ve bu sistemi de kınıyorum.

 8. 2 Temmuz 1993 tarihinde, Pir Sultan Abdal’ı anmak üzere Sivas’a giden 33 insanın Madımak Oteli’nde yakılarak katledilmesi, Ortaçağ vahşetiyle aydınlığa, demokrasi ve laikliğe, halkların kardeşliğine, birarada yaşama kültürüne ve çok kültürlülüğe yapılan bir saldırıydı.

  Sivas’ta gerçekleşen türkçü- şeriatçı, faşist katliam devletin ve güvenlik güçlerinin denetim ve gözetiminde yaşandı.

  İnsana, aydınlığa, düşünce özgürlüğüne düşman kan emici şeriatçı güçler, sloganlar atarak savunmasız insanları ateşe vererek, tarihe karanlık bir sayfa eklediler.

  Bu nedenle Madımak Oteli’ndeki insanlık dışı kıyımın vicdanlarımızda yarattığı utancı hep birlikte temizlemek gerektiğine inanıyor ve bunun salt Alevilerin sorunu olmadığı kanaatini taşıyoruz.

  Madımak’ın toplumsal belleğimizde açtığı yarayı da demokrasiye, insan hak ve özgürlüklerine, eşitliğe, çok kültürlülüğe inanan kesimlerle sarabileceğimizi biliyoruz.

  Madımak Katliamı’yla yüzleşmenin ve gerçek failIin T.C devleti olduguna inanıyor, 2 Temmuz’un unutulması halinde farklı kimlik ve inançtaki her insanın can ve mal güvenliğine yönelik tehditlerin artarak devam edeceğini görüyoruz.
  Dersim Özgürlük Inisiyatifi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s